LEGO City – zestawy na rok 2022

Posted on

Jeśli chodzi o serię LEGO City, 2022 rok przyniósł całe mnóstwo nowości, które z pewnością ucieszą fanów tej serii duńskich klocków. LEGO City, jako jedna z najstarszych marek w historii firmy, cieszy się bardzo dużą popularnością wśród jej entuzjastów. Od dziesiątek lat rozwija się, oferując coraz to nowe pomysły, a także reedycje klasycznych zestawów z dawnych lat. W tym roku usatysfakcjonowani zostaną zarówno fani tych znanych motywów, jak i poszukiwacze nowych, oryginalnych tematów.

Nowe elementy miasta

Podstawą serii City są naturalnie zestawy zawierające elementy codziennego życia w mieście. 2022 rok przynosi wiele nowości w tym temacie, począwszy od niewielkich zestawów o tematyce policyjnej (takich jak nowy radiowóz o numerze 60313 czy pościgi 60314 oraz 60319), kończąc na okazałych budynkach służb publicznych, w tym nowej edycji posterunku policji (numer 60316) oraz remizy strażackiej (60320). Fanów spektakularnych akcji strażackich z pewnością natomiast zainteresuje zestaw o prostej nazwie “Straż pożarna” i numerze 60321. Jest to widowiskowa scenka z udziałem ogromnego wozu strażackiego i płonącej fabryki sardynek.

Na uwagę zasługują też nowe, ciekawe pojazdy, które będą się poruszać po miastach LEGO. Niewielki samolot kaskaderski (60323) to świetny wybór dla pasjonatów lotnictwa, natomiast osoby poszukujące ciężkiego sprzętu powinny zwrócić uwagę na potężny żuraw samochodowy o numerze 60324. Ta okazała maszyna może pomóc nam w dalszej rozbudowie naszego klockowego miasta.

Podróż do gwiazd

Szczególnie istotnymi nowościami LEGO City na rok 2022 są zestawy o tematyce kosmicznej, ukazujące astronautów oraz przeróżnej maści zaawansowane pojazdy. Ogromne wrażenie robi zestaw “Start rakiety z kosmodromu” o numerze 60351, zawierający imponujących rozmiarów rakietę. Również mniejsze zestawy kosmiczne są warte uwagi – wspomnieć tu można na przykład o wielofunkcyjnym Łaziku księżycowym (60348), który zawiera mnóstwo ciekawych elementów i rozwiązań, i stanowi idealny zestaw do długiej zabawy.